Про це повідомив доктор геологічних наук, в.о. директора Українського науково-дослідного геологорозвідувального інституту Ярослав Лазарук на сьогоднішній прес-конференції, інформує корреспондент Вголосу.

«Чув, що «Шеврон» порахував запаси сланцевого газу Олеської ділянки у 10 трильйонів метрів кубічних. Це така цифра, яка в голову не вкладається. Якщо в Польщі, де геологічні передумови набагато кращі, 1,5 року назад поклади оцінювали у 5,6 трильйонів кубометрів, а потім, за результатами геологорозвідувальних робіт, ці запаси знизились вдесятеро.

Як можна 10 трильйонів кубів «навішувати» на Олеську площу», – заявив науковець сьогодні на прес-конференції.

Оцінка покладів сланцю Українського науково-дослідного геологорозвідувального інституту, показує, що в Олеській площі залягає в п’ятнадцятеро меше сланців, яких у кращому випадку вистачить на 2-3 роки.

«За нашими підрахунками, реально можна видобути тільки 120-150 млрд. метрів кубічних газу. Україна споживає щорічно в середньому 50 млрд., тобто того запасу нам в кращому разі вистачить на 2-3 роки. Якщо врахувати результати робіт в Польщі, то щоб на рік вистачило», – наголосив Ярослав Лазарук.