Із Нового року українцям доведеться платити за газ, навіть якщо взагалі не користувалися ним. Гроші стягуватимуть начебто за роботу інфраструктури: щоби кожен користувач міг у будь-який момент скористатися газом у своєму помешканні, необхідно постійно обслуговувати всю мережу.

Як пише "Оглядач", розмір абонплати визначатимуть індивідуально. Так, середньомісячний обсяг споживання газу в кубометрах множитимуть на базовий коефіцієнт.

Відтак для сім'ї з плитою та колонкою, яка використовує 170 кубометрів газу в рік або 14-15 кубометрів на місяць, щомісячний платіж за доставку становитиме менше, ніж 16 грн.

"За основу береться обсяг споживання газу протягом" газового року ". Це проміжок часу з початку жовтня до кінця вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які виплачуються щомісячно протягом року", – зазначили у пресслужбі Регіональної газової компанії.

За доставку газу треба буде платити, навіть якщо ви не використовуєте газ в окремі періоди. "У наступному році ваша плата за доставку буде скоригована відповідно до реальних обсягів споживання. Якщо газове обладнання, яке не використовується взагалі, і ви не плануєте цього в майбутньому, то вам варто розглянути можливість від'єднання від газових мереж з пломбуванням", – йдеться в повідомленні .