Про це сьогодні, 31 травня, під час прес-конференції розповів голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка, передає кореспондент «Вголосу».

Він зазначив, що сьогодні на зустрічі голови ОДА та перевізників погодили, що 15 червня у районах та ОТГ мають ухвалити рішення або про монетизацію, або про виділення коштів на відшкодування пільгового перевезення. В іншому випадку  з того часу усі пільговики області, окрім тих, що визначені меморандумом, підписаним сьогодні, будуть платити 100%-во за проїзд у громадському транспорті.

Проте він додав: «Пустомитівська райрада ухвалила рішення про монетизацію пільг. Місто Стрий ухвалило рішення про виділення додаткових  коштів автотранспортним підприємствам на відшкодування до 2019 року за пільгові перевезення. Місто Моршин аналогічно, – розповів Іван Велійка. У м. Стрий та Моршин визначені та погоджені вже суми, які будуть виплачені перевізникам у ІІ півріччі, і мешканці цих районів будуть користуватися пільгами без обмежень».

Також, за його словами, у Пустомитівському районі буде проведена монетизація для тих категорій громадян, які визначені згідно з рішенням Пустомитівської райради. А це 4-5 категорій пільговиків. Районна рада визначила суму відшкодування в місяць загалом у розмірі близько 150 тисяч грн.

Як писав «Вголос», перевізники погодилися безкоштовно возити такі категорії пільговиків як учасники бойових дій, бійці-добровольці АТО, особи з інвалідністю внаслідок війни, члени сімей загиблих і особи з інвалідністю І групи по зору із супроводжувальною особою. А їх, за словами Івана Велійки, у Львівській області близько 35 тисяч.

 

«Вголос»