Призначення Миколи Кметя тимчасово виконуючим обов’язки голови Львівської ОДА виявилося абсолютною несподіванкою для всіх, включно із самим Кметем. Отож, природно, викликає масу запитань.

На жаль, ми не можемо безпосередньо задати наші запитання Миколі Кметю, який наразі тільки пообіцяв провести прес-конференцію для журналістів. Проте, навчені досвідом «спілкування» з пресою львівського мера Садового, львівські журналісти остерігаються, що обіцяної конференції доведеться чекати довго...

…дуже довго…

…ще довше…

Ми нічого не стверджуємо і будемо щасливі помилитися, але кажуть, що Кміть є другом, чи як він сам каже, «добрим знайомим» мера Садового. А, як відомо, Садовий перед виборами обіцяв щотижня проводити прес-конференції… Отже, якщо Кметя консультують ті самі психологи, що й Садового, то… Ви розумієте… Логіка проста: навіщо відповідати на незручні запитання на прес-конференції, якщо можна дати легке інтерв’ю дружнім до керівника прес-служби засобам масової інформації?

Ще раз кажемо, що хотіли би помилитися у своїх припущеннях і, сподіваємся, що така ситуація наразі є наслідком того, що у нового керівника просто руки не дійшли до того, щоб об’єктивно проаналізувати систему взаємовідносин між обласною виконавчою владою та пресою.

Редактор «Газети по-львівськи» Тетяна Нагорна на відзивах до інтерв’ю з Миколою Кметем, залишила такий запис:

«Інтерв'ю не є замовним (по-вашому -- організованим). Якщо вам так здалося, то мені шкода, бо це означає, що я зле виконала свою роботу. А які б ви задавали питання Кметю? Поділіться, цілком щиро прошу, своїм розумінням того, як треба говорити і що запитувати у щойнопризначеного голови ЛОДА. Дякую. Т.Нагорна».

Це зауваження (яке, втім, може й не належить п. Нагорній, а просто написане невідомим добродієм від її імені) таки спонукало нас до формулювання запитань, які ми би хотіли задати новому губернатору. Цими питаннями сьогодні задаються в розмовах політики, експерти та журналісти, але, на жаль відповідей на них не має ніхто. Думаємо, що й самому п. Кметю буде не зайве прочитати, яку інформацію про нього та про його призначення хотіли б дізнатися журналісти і представники «політичного класу» Львівщини.

1. Призначення Кметя на посаду т.в.о. голови Львівської ОДА відбулося з порушенням Закону, в якому чітко прописано, що т.в.о. голови ОДА призначається перший заступник голови ОДА. Як бути з цим фактом і як це пояснили в Києві представники секретаріату президента? Чи є вже представлення Кабміну і якщо ні, то чому воно затримується?

2. Микола Кміть не має жодного досвіду адміністративної роботи, не має власної команди. Понад те, розраховувати на ефективність роботи заступників та й всього апарату Львівської ОДА в умовах, коли останні перебувають у «підвішеному» стані, також особливо не доводиться. Конкретно на чию підтримку розраховує Микола Кміть в області?

3. Чи було панові Кметю запропоновано якийсь ресурс (підтримку) з боку президента або голови Секретаріату президента, або іншою особою і який саме?

4. Якщо Микола Кміть не володіє реальним ресурсом ні в області, ні в Києві, то на що він розраховує? Якою є програма його дій хоча б на перші 100 днів? Адже в ситуації, коли підготовка Львівщини до Євро-2012 під загрозою, навряд чи область може собі дозволити чекати на те, поки новий керівник півроку буде «в’їжджати у справи» і формувати свою команду або налагоджувати співпрацю зі старими кадрами.

5. Львівщина за свою сучасну історію мала губернаторів-політиків, губернаторів-господарів. Чи не стане Микола Кміть першим «технічним губернатором»? І хто тоді насправді буде керувати областю?

6. Микола Кміть заявляє, що він є «людина президента». Формально кожен губернатор є «людиною президента», а от де-факто на чому ґрунтуються такі заяви? На 30-хвилинній розмові з Віктором Ющенком?