Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що у Польщі кількість вакансій для українських робітників зменшується.

Про це він сказав у прямому ефірі «Свободи слова» на ICTV, передає «Укрінформ».

«Хочу доповісти, що на сьогоднішній день кількість вакансій для українських робітників у Польщі знижується. І говорити про найближчу перспективу, що там буде серйозне зростання заробітних плат особисто по результатам перемовин зі своєю польською колегою, я б не став», — заявив Рева, згадуючи про зустріч зі своєю колегою — міністром соціальної політики Польщі Ельжбетою Рафальською.

За словами Реви, зараз у Польщі українські заробітчани отримують в середньому 10,2 тис. гривень у перерахунку на гривні.

«Політика стримування заробітних плат, яка проводилася більше 20 років у нашій країні, привела до того, що Україна знаходиться серед країн Європи майже на останньому місці по розміру заробітної плати. Це — ганебне явище», — наголосив Рева.

Він зауважив, що прагнення людини отримувати гідну заробітну плату — одна з причин міграції.

«Коли ми будемо забезпечувати всередині України політику заохочення зростання заробітних плат, ми реально за три-чотири роки зможемо вийти на той рівень заробітної плати, який я назвав, і публічно озвучений. І це буде уже конкурентноздатна заробітна плата, яка примусить людей задуматися: чи потрібно їхати за кордон чи, можливо, залишатися в Україні та працювати, отримуючи таку заробітну плату», — наголосив міністр.