Реальна зарплата середньостатистичного українця досягла за підсумками 2018 року рівня докризового 2014-го.

Про це повідомляє Держслужба статистики.

Водночас економісти стверджують, що середні показники зарплати все менше відповідають реальній картині через постійне розшарування доходів населення. А фахівці з ринку праці прогнозують, що різниця в зарплатах і надалі буде зростати залежно від затребуваності професій, передає “Сегодня”.

Середньостатистичний українець, котрий офіційно працює за наймом, за підсумками 2018 року отримав у середньому 8 865 грн/міс., підрахували в Держстаті. При цьому в грудні 2018 року середня зарплата склала 10 573 грн, а в січні 2019-го вона виявилася меншою на 1 350 грн, знизившись до 9 223 грн.

Аналітики ринку праці прогнозують вже в найближчі місяці, як подальше зростання заробітків, так і все більше розшарування за темпами збільшення.

HR-експерт Тетяна Пашкіна назвала шість сфер-лідерів, де зарплати будуть рости швидше. Це виробництво, в тому числі будівництво, роздрібна торгівля, продажі товарів і послуг, IT-сфера, студенти й адміністративний персонал.

Приблизно на рівень інфляції (7…10 %) підвищаться зарплати бюджетників. А ось економістам та юристам, котрі працюють поза бюджетною сферою, як і раніше не варто розраховувати на підвищення зарплат через те, що претендентів на вакансії більше.

Зростання зарплат в Україні підштовхує і дефіцит робочої сили за кордоном, до того ж не лише в сусідній Польщі, а й в інших країнах Східної та Західної Європи. Так, за даними rabota.ua, в “IV кварталі 2018 року середня пропонована зарплата в зарубіжжі зросла на 13,5 %, до 41 775 грн. в порівнянні з III кварталом”.

Раніше розповіли, як змінилася середня зарплата українців за рік.

“Вголос” писав,що  стало відомо, скільки становитиме середня зарплата в Україні 2019 року.