Ідейним натхненником створення ордену є відомий львівський футбольний історик, Заслужений тренер України, Заслужений працівник фізичної культури і спорту, співавтор пам’ятника «Львів – батьківщина українського футболу», семиразовий чемпіон Європи з міні-футболу у складі львівської команди «Україна» Роман Мелех.

За словами пана Романа, за основу ордена взято козацьких хрест. «У 1942 році діячі УПА трішки модифікували цей хрест, зробивши нижню частину у формі меча. Зважаючи на те, що «Карпати» були символом боротьби за незалежну Україну в часи радянського застою, на нижній частині зображено клубну емблему, а щоб надати шляхетності, футбольний м’яч знаходиться в центрі ордена».

«Під час відвідин ряду європейських клубів, зокрема, «Аяксу», зауважив, що вони використовують клубні ордени. Тоді ж у мене народилася ідея створити карпатівський орден, тим паче, що клуб святкує ювілей. Я думав про те, чи буде така відзнака легітимною. І якраз дізнався, що на державному рівні видано указ про відомчі заохочувальні відзнаки. По суті, держава відкрила двері для цього ордену. Тому я взявся за створення ордену, щоб він став і красивим, і вагомим».

«Загалом я займаюся геральдикою 40 років. Орден створений зокрема із золота, срібла та штучних діамантів. Загалом створено 50 орденів. Виготовленням займався Львівський ювелірний завод, зокрема активну участь взяв директор Володимир Кузовкін, давній шанувальник «Карпат».

«На мою думку, цим орденом насамперед мають бути нагородженні карпатівці, які завоювали Кубок СРСР. Окрім цього, вважаю, що нагородити слід рекордсменів клубу, засновників «Карпат», бронзових призерів чемпіонату України, найкращих клубних працівників, а також дитячу команду, яка виграла в цьому році Кубок Президента. Аби у них та в інших команд був стимул до розвитку» – підсумував Роман Мелех.

Джерело: ФК «Карпати»