Заступник міністра внутрішніх справ України – начальник кримінальної міліції генерал-лейтенант міліції Геннадій Москаль обіцяє показово розформувати Управління МВС у Львівській області, якщо за два місяці не буде наведено порядку.
Про це Геннадій Москаль заявив вчора на прес-конференції у Львові.
„Відсутність елементарного порядку у боротьбі із злочинністю і втягування в політичну боротьбу абсолютно скомпрометувало львівську міліцію. Якщо протягом двох місяців не буде наведений порядок, то управління буде розформовано показово до єдиної людини”, ― сказав він.
Геннадій Москаль розповів, що до його приїзду на Львівщину в області працювала співробітники кримінальної розвідки, які збирали інформацію про криміногенний ситуацію в області. Вони збирали інформацію на базарах, з преси і у спілкуванні з людьми. Відповідно до зібраної інформації, за його словами, у Львівській області найгірша ситуація. Геннадій Москаль наголосив на тому, що не може бути так, що злодіїв всі знають в лице, а вони перебувають на волі і є респектабельними бізнесменами. „Вор повинен сидіти, а не бути в законі”, ― зазначив він.
На думку заступника міністра внутрішніх справ, така ситуація могла виникнути через один з трьох факторів: міліція просто боїться бандитів, міліція професійно не підготовлена або міліція заодно із бандитами.
„Новий начальник УМВС повинен зробити „сито”: хто з бандитами, хто кому „дахує”, „кришує”, прикриває, хто возив контрабанду, хто займався іншими протиправними діями, хто займався злочинами, у тому числі під час виборчої кампанії, або хто професійно непідготовлений, п’яниці, бездарі”, ― наголосив він.