Один із заступників міського голови Дніпра проводив фінансово-господарські операції з комерсантом із тимчасово окупованого Донецька.

Цей факт було задокументовано Службою безпеки України.

Правоохоронці встановили, що протягом 2018 року посадовець уклав договори з директором приватного підприємства на виконання послуги з технічного обліку та паспортизації вулиць міста, на яких розташовано об’єкти критичної інфраструктури.  Зазначається, що роботи на стратегічно важливих для міста об’єктах виконувались під керівництвом комерсанта, який зареєстрований і фактично проживає у Донецьку.

За наявними даними, протягом 2014-2019 років на підконтрольну Україні територію він не в’їжджав і не звертався за оформленням відповідних перепусток.

“Вилучено документи, що свідчать про проведення фінансово-господарських операцій з донецьким комерсантом і підтверджують факт отримання із Держказначейства майже 17 мільйонів гривень, що згодом були переведені на рахунки підприємства, зареєстрованого бізнесменом на підконтрольній українській владі території”, – зазначають правоохоронці.

Отримані дані свідчать, що роботи з паспортизації вулиць виконавцем фактично не здійснювались, а використовувались вже існуючі матеріали.

Кошти було виведено у тіньовий сектор економіки та привласнено фігурантами справи через фіктивні підприємства.

У межах розпочатого кримінального провадження заступнику міського голови та двом керівникам структурних підрозділів мерії оголошено про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Також триває документування протиправної діяльності інших службових осіб, причетних до оборудки.