Сайт "Захід.нет", який належить дружині міського голови Львова Андрія Садового — Катерині Кіт-Садовій, повідомив, що держказначейство заблокувало рахунки усіх сільрад, що увійшли до Львівської ОТГ. Посилаючись на заяву заступника міського голови Львова з питань містобудування Любомира Зубача, сайт Садового заявив, нібито через скликання першого засідання новообраної Львівської міської ради 24 листопада у селах Львівської ОТГ стався "фінансовий колапс". Однак, усе це виявилось фейком.

Володимир Квурт, міський голова Винників, які також приєдналися до Львівської ОТГ, у коментарі "Вголосу" заперечив цю інформацію.

"Зубач поширює неправду, або користується неперевіреною інформацією. Я щойно спілкувався з керівництвом обласного казначейства. Так от, ні воно, ні жодне районне казначейство не блокує ніякі рахунки місцевим громадам! Інша справа, що в деяких випадках казначейство може не приймати платіжки, підписані колишніми головами місцевих громад, які втратили повноваження. Але, якщо до 24 листопада (до проведення засідання новообраної ради Львівської ОТГ, - ред.) обов'язки голови населеного пункту були покладені на когось із працівників виконавчого комітету, наприклад — на керуючого справами виконкому, то проблем немає! Ці чиновники оформляють право підпису в банку — і все в порядку ! Якщо ж до 24 листопада виконуючих обов'язків у якихось населених пунктах не було призначено, їх призначають зараз і проблема, знову-таки, знімається!" - зазначив Володимир Квурт.

Насправді ж, за словами міського голови Винників, всі проблеми, з якими сьогодні доводиться розбиратися представникам місцевого самоврядування, спричинені центральною владою. Квурт звертає увагу на те, що подальша реорганізація громад і районів залежить від законопроекту № 3651-д, який Верховна Рада ухвалила ще 17 листопада і який досі не підписав президент.

"Зубач чомусь вже не перший раз перекладає провину на депутатів Львівської міської ради, хоча об'єктивно — провина на центральній владі. Адже спочатку вони ухвалили абсолютно недолугий, недопрацьований законопроект, а тепер президент ще й з якихось причин зволікає із тим, щоб його підписати. Хоча, усі ж знають, що коли потрібно — підпис глави держави на документі з'являється за один день!

Реформу децентралізації випало закінчувати людям, які не розуміють ні законів управління, ні місцевого самоврядування. Вони не зуміли забезпечити перехідний період під час формування ОТГ, і от ми зараз всі будемо змушені пожинати плоди цієї некомпетентності", - каже Володимир Квурт.

Міський голова Винників пояснює, що якби формування Львівської ОТГ відбувалося на добровільних засадах — його утворення регулювалося б законом «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Відповідно, між громадами були би підписані угоди, які передбачали би всі процеси, необхідні для безперервності влади й законної її передачі. Однак, Львівську ОТГ формували примусово — розпорядженням Кабінету Міністрів України. Відтак ніяких угод із правилами перехідного періоду не було укладено та передбачено. Звідси й виникли нинішні проблеми з управлінням громадами.

Нагадаємо:

  • У вівторок, 24 листопада у межах чинного законодавства розпочала свою роботу Львівська міська рада 8-го скликання. Новобрані депутати виконали рішення Львівської територіальної виборчої комісії, яка згідно з чинним законодавством, є єдиною уповноваженою скликати перше засідання новообраної ради, і провели сесію.
  • На засідання зібралися представники “Європейської солідарності”, “Свободи” та “Варти”. Тим часом фракції “Самопомочі” і близького до неї “Голосу” всупереч законодавству виконали вказівку міського голови Андрія Садового та проігнорували зібрання.
  • Як з'ясувалося згодом, Садовий разом з депутатами від “Самопомочі” й “Голосу” намагалися затягнути з проведенням першого засідання нової Львівської міської ради, щоб дати можливість розпродати землі в громадах, які приєдналися до Львівської ОТГ, але поки ще не підпорядковуються Львівській міській раді.