Підписи і накази заступників генпрокурора Дмитра Сторожука і Юрія Столярчука допомогли міжнародному шахраю Дмитру Малиновському, якого підозрювали у заволодінні 12 млн євро, декілька років вважатися мертвим. Рішенням Генпрокуратури передував лист до генпрокурора від нардепа Володимира Ар’єва.

Про це йдеться в матеріалі Валерії Іванової для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

З 2012 року Генеральна прокуратура розслідувала кримінальну справу про рейдерство 50% в статутному фонді ТОВ «Юг-інвест» на суму $340 тис. Фігурантом в цій справі був одеський бізнесмен Дмитро Малиновський та його спільники. В серпні 2014 року справу передали до суду, але засідання зривалися через телефонне «мінування» судів. Прокурори висунули після цього Малиновському нові підозри у мінуванні судів та підробці документів. Після цього Малиновський інсценував власну смерть, підробивши свідоцтво. У документах йшлося, що Малиновський загинув 25 жовтня 2014 року на території вже окупованого Луганська. Внести ці дані до держреєстру допомогла суддя Приморського суда Одеси Юлія Свячена, яка в травні 2015 року задовольнила позов дружини та матері Малиновського.

Тієї ж весни 2015 року Малиновський провернув найбільшу свою аферу – пообіцяв сінгапурській фірмі «Dreymoor Fertilizers Ltd» поставити карбамід і аміак виробництва «Одеського припортового заводу» на суму більше 12 млн євро, але забрав гроші і зник.

Кримінальне провадження зареєстрували на початку 2016-го. Тоді ж прокуратура разом зі слідчими Національної поліції провели обшук вдома у батьків Дмитра Малиновського. Вилучили комп’ютерну техніку, телефони і сім-карти. На одному з телефонів було знайдено закриту абонентську групу, в якій Дмитро Малиновський спілкувався з батьками. Окрім повідомлень він надсилав відео і фото середньовічного замку у Франції, який придбав у 2015-му за три мільйона євро.

До справи також були залучені покази свідків, які індетифікували голос на записах Малиновського. Також свідки бачили його живим в французьких Каннах.

З цими доказами прокурори оскаржили в суді першої інстанції інсценовану смерть Малиновського.

А 7 липня 2016 року, заступник Генерального прокурора Дмитро Сторожук змінив групу прокурорів у кримінальних провадженнях по Малиновському.

Наступного ж дня кримінальне провадження за підозрою у підробці документів і фіктивному замінуванні суду взагалі закрили.

А на засідання в Апеляційному суді Одеси про оскарження смерті Малиновського прийшов новий, нещодавно включений у прокурорську групу, прокурор Олександр Козуб і відмовився оскаржувати факт смерті через нібито відсутність доказів.

Відмовлятись від Апеляційної скарги прокурор Олександр Козуб прийшов з доручення заступника Генерального прокурора Юрія Столярчука.

За словами Олександра Журавльова, головуючого судді у тому судовому засіданні, якщо б ГПУ не відмовилась від апеляції, рішення про смерть Дмитра Малиновського було б скасовано.

Відразу ж після суду прокурори попросили Інтерпол зняти його з міжнародного розшуку.

Передував цим подіям лист-звернення на ім’я Генпрокурора Юрія Луценка. Офіційно лист фігурував як анонімний, але направив його народний депутат Володимир Ар’єв (БПП). У листі, зокрема, стверджувалось, що Малиновський не має відношення до кримінальних справ, які сфабриковані проти нього екс-регіоналами, та й узагалі Малиновський давно помер. Цей лист від депутата був розписаний на заступника генпрокурора Дмитра Сторожука  06 червня 2016 року. Тобто, за місяць до зміни групи прокурорів, відмови оскаржувати факт смерті і закриття кримінального провадження по шахраю.

В підсумку, ГПУ оскаржила факт смерті Дмитра Малиновського тільки у серпні 2017 року. А вже наступного року – в  2018-му, французькі правоохоронці затримали Малиновського.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=20&v=06Vfp8Tev0c