В останній день агітації перед другим туром виборів міського голови Львова заступники і соратники нинішнього мера Андрія Садового почали масово публікувати у соцмережах дописи на його підтримку. Але при цьому вирішили не добирати слів. Виборців опонента Андрія Садового — Олега Синютки чиновники назвали “свинями”, а також в унісон із дружиною чинного мера пригрозили львів’янам “поверненням в СРСР”.

Так, наприклад, народний депутат України 8 скликання від “Самопомочі”, нинішній заступник Садового і так званий “бізнес-омбудсмен” Львівської міської ради Сергій Кіраль на своїй сторінці у “Фейсбуці” заявляє, що в разі програшу його соратника на виборах, львів’яни перетворяться у “рабів”. При цьому Кіраль посилається на антиутопію англійського письменника Джорджа Орвелла “1984”, яка описує жахи тоталітаризму, натякаючи, що без Садового у Львові буде так само.

Синютка – повернення в “1984” і до “Колгоспу тварин”, тоталітарний стиль управління, де реально керує авторитарний Старший Брат, а реальність і факти – це брехня і маніпуляція, щоб тримати всіх у покорі задля досягення власних цілей – повернення до корита!” – пише Кіраль.

Разом з тим, виборців Олега Синютки соратник Садового називає “тваринами”:

Не дамо свиням жодних шансів! Львів – не колгосп для тварин, не сцена для забав маріонеток, не плацдарм політичних провокацій, а місто вільних і гідних людей, які знають ціну правди та свободи, і завжди обирають власний шлях, а не нав‘язанний ззовні чужинцями-гастролерами!

Слід зазначити, що раніше саме таким “сценарієм” львів’янам пригрозила дружина Андрія Садового — Катерина Кіт-Садова. На своєму сайті “Захід.нет” дружина мера опублікувала блог, в якому заявила, що над Львовом нависла “світоглядна загроза”.

Дружина Садового також розкритикувала його опонента Олега Синютку за ініціативу впровадження “картки львів’янина”. Аналоги такої картки, як відомо, вже давно упішно працюють у Києві, Тернополі та інших містах і дають мешканцям міста пільги на низку соціальних послуг. Однак Кіт-Садова заявила, що “більшовики” збираються зробити її у Львові для того, щоб “сортувати людей”.

Все за планом Орвела “1984”, за планом більшовицьких гасел – ми луччий, новий мір построїм! Львів‘янином буде вважатись не той, хто усвідомив свою причетність і відповідальність перед містом, хто сперечався, пропонував, виборював, зрештою, спільно творив цей бурхливий вільний міський простір, а хто просто матиме картку львів‘янина, хто встиг вислужитись перед “старшим братом” під час ганебної передвиборчої кампанії, чи той, хто ще вислужиться. Каноном буде вміння продаватися «потрібним людям» і подавати руку негідникам заради ілюзії влади!

Якщо хтось ще не побачив світоглядної загрози – є час до неділі. Впевнена, що багато не побачать, бо гібридні технології, як і зло, працюють. Бо ми потроху, природно поволі розвиваємося і очищуємося“, – написала дружина Садового.

Дописи та блоги у тому ж стилі слідом за Кіт-Садовою почали публікувати й інші чиновники мерії.

Так, наприклад, директор Департаменту “Адміністрація міського голови” Євген Бойко спробував виправдати низький рейтинг Садового у порівнянні з іншими мерами України. Чиновник заявив, що низька підтримка Садового львів’янами — це “свідчення демократії”, а міських голів інших міст, які мають абсолютну довіру мешканців і на останніх виборах здобули близько 80% підтримки, прирівняв до Путіна.

При цьому Бойко натякнув, що в разі необрання Садового на четвертий термін у Львові може з’явитися “господарник-диктатор”, схожий на Лукашенка, який зараз у Білорусі вбиває мирних громадян.

Про “кінець Львова” у разі програшу Садового написав і директор комунальної установи “Інститут міста” Олександр Кобзарев:

Цікаво, що з образами в бік львів’ян, які не підтримують Садового, виступали й інші чиновники Львівської міської ради. До прикладу, наприкінці серпня заступник міського голови з фінансових питань Геннадій Васьків записав звернення до мешканців Львова, гойдаючись на надувному матраці на хвилях Адріатичного моря в Хорватії. Тоді чиновник фактично назвави “тупими” львів’ян, які голосують не за Садового, а за інших кандидатів.

Після цього львів’яни почали публікувати у соцмережах тематичні меми: