Цивільного чоловіка народної депутатки від Слуги народу Ганни Скороход, підприємця Олексія Алякіна затримали вранці у четвер, 14 листопада, через розшук в Росії.

Про це повідомив адвокат Сергій Тарасюк, передає “Українська правда”.

Повідомляється, що о 10 годині ранку на розі вулиць Пилипа Орлика та Інститутської затриманий співробітниками департаменту кримінального розшуку Національної поліції.

У Росії він оголошений у розшук, був затриманий рік тому, тимчасове затримання вже пройшло.

За його словами, фактично була ще одна процедура, яка не передбачена законом.

Юрист уточнив, що затриманий повторно – законодавством це не передбачено. Підстави для затримання – ті ж, що були рік тому. Тому це фактично ще одна екстрадиційна перевірка Генеральної прокуратури.

За його словами, в найближчі дні Алякіну оберуть запобіжний захід. При цьому він зазначає, що попередні запобіжні заходи щодо Алякіна скасовані, адже його процесуальна поведінка була належною.

Тарасюк також повідомив, що зараз Алякін є особою без громадянства, оскільки на початку 2019 року його позбавили українського громадянства, а від російського він відмовився.

Адвокат заявляє, що затримання було незаконним, у зв’язку з чим має намір звернутися в Держбюро розслідувань.

У ГПУ і поліції про затримання поки не повідомляють.

Видання нагадує, що в серпні 2018 року СБУ затримувала Алякіна за запитом Росії, де його підозрюють у шахрайстві. До вересня він перебував під арештом.

Як писав “Вголос”, “Слуга народу” має намір виключити з фракції нардепа Ганну Скороход. Після звинувачень на адресу влади щодо переслідування її чоловіка, Скороход планують вигнати з партії.