Про це на брифінгу повідомив голова СБУ Валентин Наливайченко, передає ТСН.

Контррозвідка СБУ затримала і допитала громадянина України, Чорнобая, 1974 р.н., підполковника Генерального штабу ЗС України, який створив в столиці зрадницьку мережу.

 «Сьогодні ми називаємо ім'я і показуємо обличчя зрадника, який обіймав високу посаду у Генштабі ЗСУ. Користуючись цією посадою, цинічно брехав людям, поширюючи спотворену інформацію про нібито великі втрати серед українських військових, нібито складну ситуацію в зоні проведення антитерористичної операції», – зазначив голова СБУ.

Наливайченко повідомив, що зрадник певний час був інструктором в одному з добровольчих батальйонів, де і встановив зв'язки, цинічно втерся у довіру і «під водочку» начебто довірливо ділився «достовірною інформацією».

Також він передавав по секторах точні координати цих же добровольчих батальйонів терористам для ведення артилерійських обстрілів, які призводили до непоправних втрат силам АТО.

Зрадник-провокатор, якому російські куратори дали позивний «Семенович», передавав бойовику «ДНР» Мелешку на прізвисько «13» секретні дані про дислокацію та переміщення українських військових підрозділів. Терорист у свою чергу передавав їх ватажкам артилерійської бригади терористів "Кальміус".

Під час чергової передачі секретної інформації обох зловмисників було затримано співробітниками СБУ. Встановлено, що ця група завчасно повідомляла підконтрольним російським спецслужбам ЗМІ про сплановані теракти, диверсії, завдяки чому представники російських телеканалів першими опинялися на місці події і подавали їх у викривлений спосіб. СБУ також вилучила вантаж зі зброєю, прихований їхніми спільниками: десять гранатометів, велику кількість набоїв до стрілецької зброї різного калібру, ручні гранати, саморобні вибухові пристрої та готові для бойового встановлення розтяжки. За словами Наливайченка, цей арсенал призначався для збройної провокації завтра у Києві під Верховною Радою. «Вантаж зупинений, провокацію упереджено, зброя вилучена, спільники-зрадники затримані», – повідомив він.

Як писав «Вголос», раніше Наливайченко повідомив, що СБУ запобігла теракту біля Верховної Ради.