Колишній виконавчий директор компанії Сергія Курченка "ВЕТЕК", росіянин Євген Калінін, котрого заарештували 28 лютого в Греції за запитом України, звільнений і вже вилетів до Москви.

Про це повідомляє РІА "Новини".

Адвокат Калініна Янніс Рахіотіс повідомив, що його клієнта звільнили вчора ввечері, 6 березня.

"Калінін звільнений у середу ввечері і вже вилетів до Москви", — сказав він.

Рахіотіс також заявив, що Калінін, заарештований в афінському аеропорту при в'їзді в Грецію для короткої ділової поїздки, звільнений за рішенням прокуратури Афінського апеляційного суду.

"У відповідному рішенні вказувалося, що він був заарештований і відправлений у в'язницю помилково, бо щодо нього не було чинного міжнародного ордера на арешт. Звільненню передував візит генерального прокурора Росії пана Чайки до міністра юстиції Греції і в прокуратуру Верховного суду", — зазначив Рахіотіс.

За словами адвоката, Калінін вилетів до РФ "у супроводі дипломатів російського посольства в Афінах і разом із своєю сім'єю, яка приїхала до Греції, щоб підтримати його".

Калінін до 2011 року був віце-президентом "ТНК-ВР Коммерс" (української "доньки" російської нафтової компанії "ТНК-ВР Холдинг", згодом поглиненої "Роснефтью"). У 2013–2014 роках він працював виконавчим директором холдингу ВЕТЕК близького до сім'ї Януковича підприємця Сергія Курченка.

Днями "Вголос" повідомляв, що росіянина й екс-менеджера українського олігарха Сергія Курченка Євгена Калініна затримали в Греції за запитом України, де він проходить за трьома статтями.