Як повідомили у Слідчому комітеті Російської Федерації, що внаслідок проведеної роботи щодо встановлення картини подій, які відбулись на станції «Прирозломна» обвинувачення проти активістів «Грінпісу» вирішили перекваліфікувати.

«Сьогодні органами попереднього слідства прийнято рішення про перекваліфікацію злочину на ч.2 ст.213 КК РФ (хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку, що виражає явну неповагу до суспільства, вчинене із застосуванням предметів, використовуваних як зброї, організованою групою, пов'язане з опором представникові влади)». – йдеться у повідомленні слідчого управління СКФ Росії по Північно-Західному федеральному округу.

Процедуру висунення нових звинувачень членам екіпажу «Арктик-Санрайз» вже розпочато.

Разом з тим, органи слідства не виключають можливості пред'явлення ряду фігурантів і інших звинувачень у скоєнні тяжких злочинів, зокрема у застосуванні насильства відносно представника влади.

Нагадаємо, 29 вересня Ленінський районний суд Мурманська визнав кока судна «Грінпісу» «Arctic Sunrise» українця Руслана Якушева піратом та прийняв рішення про утримання його у в’язниці впродовж двох місяців.