За інформацією Геращенка, Андрій Романович Захтей – 41 річний виконроб з Євпаторії, двічі судимий рецидивіст на прізвисько «Зая».

«Виявилося, що це банальний антиукраїнськи налаштований і двічі судимий рецидивіст на прізвисько «Зая». Він був засуджений у 1998 році на 6,5 років позбавлення волі за грабіж вчинений групою осіб. Відсидів чотири роки у Львівській виправній колонії номер 40, але на шлях виправлення не став. Потім був повторно притягнутий до кримінальної відповідальності у 2008 році за шахрайство, підробку документів та низки інших злочинів, однак відбувся напрочуд легко – судимістю й невеликим штрафом», – повідомив Геращенко.

У 2011 році Захтей переїхав з Борислава Львівської області до Москви через борги, а звідти перебрався до Криму.

«Під час Майдану «Зая», як середньостатистичний ватник, постив у себе «ВКонтакте» антиукраїнські гасла», – додав Геращенко.

«Загалом, якщо «Зая» і агент, то точно не українських спецслужб. Швидше за все, його використовують як «консерву» агенти ФСБ», – резюмував радник міністра внутрішніх справ і опублікував довідку про судимості «диверсанта».

 

Нагадаємо, 11 серпня Міністерство закордонних справ Росії назвало ім’я ще одного затриманого – Андрія Захтея, якого Федеральна служба безпеки Росії звинувачує в підготовці терактів в окупованому Криму.

10 серпня ФСБ Росії звинуватила українських військових у спробі скоїти теракти в окупованому Криму. Причому нібито загинули двоє російських військових. У ФСБ стверджують, що серед схоплених ними українців «один з можливих організаторів терактів» – Панов Євген Олександрович, якого Київський райсуд окупованого Сімферополя вже арештував на два місяці.

В Україні відразу ж спростували всі заяви російської сторони. Президент Петро Порошенко розцінив звинувачення ФСБ і Президента Росії Володимира Путіна в нібито «спроби терактів в Криму» як привід для чергових військових погроз на адресу України.

11 серпня Порошенко доручив привести у підвищену бойову готовність всі підрозділи в районах адмінкордону з Автономною Республікою Крим та по всій лінії зіткнення на Донбасі.