Нещодавно у США оприлюднили повні версії документів щодо затримки Дональдом Трампом допомоги Україні. Про це інформує NBC News.

Очільник демократів Сенату Чак Шумер наголосив, що після перегляду відповідних документів можна вимагати судового процесу щодо імпічменту президента Сполучених Штатів Америки.

Шумер заявив, що оприлюднені на Just Security невідредаговані електронні листи, які стосуються рішення президента Трампа затримати військову допомогу Україні, - це нищівний удар по вимогах сенатора Макконнелла провести судовий розгляд без документів і свідків.

"Ці листи ще раз показують занепокоєння посадовців адміністрації щодо доречності та законності рішення президента про затримку допомоги Україні з вигодою для себе", - заявив він.

Як зазначається, нове розслідування ґрунтується на аналізі невідредагованих версій документів. Минулого місяця уряд за рішенням суду оприлюднив їх у сильно відредагованому вигляді (із затемненими фрагментами тексту).

Оригінали документів показують, що 30 серпня, після зустрічі з Трампом, заступник директора програм національної безпеки адміністративно-бюджетного управління Майкл Даффі повідомив інспектору Пентагону Елейн Маккаскер, що він має "чітку вказівку" від Трампа затримати допомогу.

Листи також демонструють напруження між Білим домом і Пентагоном з цього приводу, адже допомогу необхідно було виплатити до кінця фінансового року, інакше кошти вважалися б невикористаними.

Як писав "Вголос", Джуліані готовий дати свідчення, проводити демонстрації і читати лекції у справі про імпічмент Трампа.

Напередодні Трамп несподівано дорікнув Макрону, Меркель і НАТО через Україну.