Записи повинні зберігатися протягом трьох років, передає «Автоньюс».

Нововведення закріплені постановою Кабміну №141 від 10.03.2017. У поясненні до документа зазначено, що фото- і відеофіксація під час проведення обов'язкового техогляду «унеможливить видачу протоколів перевірки без її здійснення, а також забезпечить накопичення об'єктивних відомостей про технічний стан автомобіля». Постанова набуде чинності через два місяці від дати публікації.

Нагадаємо, що в Україні з 2013 року обов'язковому техогляду підлягають лише транспортні засоби, які використовуються для перевезення пасажирів і вантажів у комерційних цілях (автобуси, таксі, вантажні автомобілі). Технічний стан транспортних засобів оцінюють суб'єкти господарювання. При цьому в уряді періодично згадують, що повернення обов'язкового контролю технічного стану автомобілів до 2019 року передбачено Директивою ЄС / 40/2009, яку Україна зобов'язалася дотримуватися у межах угоди про асоціацію з Євросоюзом. Однак відповідні закони поки не прийняті.

На розгляді Верховної Ради знаходиться законопроект №5184 «Про дорожній рух і його безпеку», яким передбачено введення технічного контролю стану ТЗ на спеціалізованих станціях з дозволом на ведення такої діяльності. Документ ще не виносився на голосування у сесійній залі.

«Вголос»