Про це повідомила прес-служба Львівської облради.

За словами координатора Проекту ЄС-ПРООН у Львівській області Ігоря Назара, ІІ фаза Проекту, яка є на стадії завершення, має досить успішні показники. Зокрема, в 12 районах було успішно реалізовано 65 мікропроектів. Основна компонента МРГ відбувалася за чотирма напрямами – енергозбереження (заміна віконних та дверних конструкцій, утеплення фасаду, заміна покрівлі, вуличне освітлення), охорона здоров’я (реконструкція ФАПів), водозабезпечення (забезпечення водою), екологія/утилізація (встановлення контейнерів). Внески партнерів у рамках цього Проекту відображені наступним чином: 5% – кошти громади, 50% – кошти ЄС/ПРООН та 45% – кошти місцевого бюджету. Загальний бюджет 65 мікропроектів становив майже 12 млн 361 тис. грн.

Координатор Проекту акцентував увагу присутніх представників районів Львівщини на важливому елементі реалізації таких мікропроектів за напрямом енергозбереження – економії бюджетних коштів – більше 7,8 млн грн за рік.

Окремо Ігор Назар зосередив увагу присутніх на важливості проведення енергоаудиту об’єктів – обстеження будівель для визначення ефективності енерговикористання, оцінки потенціалу енергозбереження та розробки найбільш ефективних кроків його реалізації. «Енергоаудит об’єктів дає розуміння, що перше робити – утеплювати стіни, чи все-таки латати дах? Робити вікна, чи одразу систему опалення? Тобто енергоаудит визначає послідовність заходів при будівництві чи реконструкції об’єктів – що і за чим потрібно робити», – резюмував координатор Проекту ЄС-ПРООН у Львівській області.

Зі свого боку заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак наголосив на тому, що починаючи з наступного року Львівська обласна рада рекомендуватиме не фінансуватиме об’єкти реконструкції та капітального будівництва, які не пройшли енергоаудиту та не отримали енергопаспорт.

З метою проведення енергоаудиту Проектом для Львівської області надано  спеціальну мобільну лабораторію-автомобіль, а також планується проведення навчання персоналу. Відтак, перед виготовленням проектно-кошторисної документації на об’єкт, першочерговим завданням замовника робіт має бути проведення енергоаудиту.  

Разом з тим, під час зустрічі з керівниками районних рад у Львівській області в рамках засідання Обласної асоціації місцевих рад «Ради Львівщини» координатор Проекту ЄС-ПРООН у Львівській області Ігор Назар анонсував, що 16 жовтня 2014 року відбудеться підписання ІІІ фази тристоронньої Угоди про партнерство між Львівською обласною радою, Львівською ОДА та ПРООН. Підписання цієї Угоди дозволить залучити в область фінансовий ресурс Європейського Союзу, який буде застосований для вирішення проблем територіальних громад, зокрема, й для підвищення енергоефективності на місцевому рівні. При цьому кожен район може претендувати на реалізацію як мінімум чотирьох своїх мікропроектів, бюджет кожного становитиме – по 10 тис. доларів США на одну громаду.

Валерій П’ятак зазначив, що спільна робота обласної ради та місцевих громад приводить до того, що Львівщина зможе вже найближчими днями увійти в ІІІ фазу Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Більше інформації щодо початку ІІІ фази Проекту можна отримати за посиланням http://cba.org.ua.