При цьому справжніми будуть вважатися лише гроші з кодом, який співпадає на 90%. Такі послаблення було зроблено з урахуванням особливої чутливості носіїв квантової інформації: гроші нового покоління можуть розгубити кілька цифр свого індивідуального коду через шум або неправильного поводження, пише німецьке видання Die Welt.

У роботі над проектом зі створення грошей з надзахистом, ідея створення яких прийшла до фізика Стівена Візнера ще в 1983 році, об'єдналися вчені німецького Інституту квантової оптики імені Макса Планка, Каліфорнійського технологічного інституту і Гарвардського університету.

«Відповідно до законів квантової фізики, квантову інформацію в принципі неможливо точно копіювати», — заявив один з авторів роботи Фернандо Паставскі.

Дослідники стверджують, що інформацію, закріплену за грошима, з точністю можна буде відтворити максимум на 83%, в той час як в нинішніх умовах злочинці примудряються підробити до 95% знаків на купюрі, йдеться на сайті Phys.org.

Проте є у нової технології і недолік: носії квантової інформації, зокрема, окремі квантові ядра, відрізняються особливою чутливістю: під впливом шуму і неправильного поводження код може з часом незначно змінитися. Розбіжності при зчитуванні інформації можуть статися і через природу її носія кубіта — квантового біта. На відміну від біта, який може знаходитися в стані нуля або одиниці, кубіт може перебувати в перехідному стані між нулем і одиницею. Однак при вимірі стану кубіта все одно зчитується або нуль, або одиниця, пише InoPressa.ru.

Тому фізики вважають за необхідне знизити вимоги до підтвердження справжності грошей і приймати банкноти, знаки яких відповідають оригінальному коду не менш ніж на 90%. Але щоб таким чином не створювати лазівки для фальшивомонетників, фізики виклали план обов'язкових протоколів перевірки.

У першому варіанті квантова інформація повинна передаватися для підтвердження інстанції, яка її завіряє, особисто власником грошей. У другому випадку інстанція, яка здійснює перевірку, відправляє запит держателю грошей, який самостійно заміряє інформацію, збережену в кубітах. В обох випадках банк видає «квантове свідоцтво» і пересилає його власнику.

За оцінками експертів, на створення квантових грошей і складної системи захисту піде не менше 10 років.

Джерело: Newsru.com