Одинадцятиденний джазовий марафон став таким багатоликим, що в межах свого музпростору творив справжній симбіоз стилів: джаз переплітався із роком, електро, автентикою, класикою. Пристрасті, що їх розпалювали на сцені музиканти із всього світу творили неймовірні варіації із емоціями слухача.

Тож з помітною тінню ностальгії у неділю слухачі вмощувались у сидіння. Це було останнє побачення з його величністю джазом у рамках цьогорічного фестивалю.

А відповідальну роль закриття Джазбезу 2009 доручили двом закордонним колективам OFF-QUART-TET із Данії та литовському Mint didgital. Абсолютно різні стилево та однаково жваві на сцені та цікаві слухачам того вечора вони виконали “прощальну оду”.

OFF-QUAR-TET творив невимушену, легку атмосферу. Марта Більська перед виходом хлопців на сцену навела довідку про те, що у Данії люди найчастіше, з-поміж мешканців інших країн відповідають, що вони щасливі. І справді серед усіх учасників фестивалю квартет двох датчан і поляків виглядав винятково позитивним. До класичних джазових інструментів: контрабасу та саксофону долучились ударні та бас гітара, це був джаз у чистому вигляді, зітканий із конфронтації і протиріччя звуків, їх висоти.

Натомість наступні “неджазові” музиканти етапували львівську публіку дійством, що влаштував на сцені філармонії. То були гості з Литви – Mint digital.

Дотичною до джазу була лише манера виконання вокалістки Дайви Старінскай, музичним супроводом якій слугувало електро, щоправда в його ритмічне пульсування іноді втручався запаморочливий саксофон і флейта (Альвідас Мацеольскас). Дайва успішно (про що свідчать численні нагороди) працює у багатьох стилях , в цьому переліку числиться навіть хіп-хоп. Співачка є тим винятком, коли у білій дівчині співає чорношкіра діва. Невідповідність зовнішності і вокальних даних – комбінація, яка рідко зустрічається в музиці, але яка припадає до вподоби слухачу.

Mint didgital творив у цілковитій темряві, інтимну атмосферу підсилював відеоряд, що “пробігав” за спиною музикантів і котрий є справою рук майстрині колажу Аурелії Мокнайт. Литовці пригостили публіку довершеним образом свого творчого пирога. Їх музика – чуттєві вібрації сучасного світу, котрі прагнуть передати внутрішню напругу різночастотними звуками плюс відмінний вокал.

Так звучала прощальна нота ДжазБезу 2009.