Міністерство закордонних справ України у четвер, 4 жовтня, спрямує Будапешту ноту про те, що угорський консул у Береговому має покинути Україну.

Про це на прес-конференції у Києві заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає ЄП.

«Я запропонував Пітеру Сіярто його (консула в Береговому. — Ред.) відкликати. Для цього він має такий дипломатичний тиждень. У разі, якщо цього не станеться, а я так розумію, що цього не станеться, то завтра ми передамо угорській стороні ноту про те, що консул повинен згорнути свою діяльність в Україні та покинути державу», — йдеться в повідомленні.

«Далі ми будемо вести дуже серйозні переговори з нашими угорськими партнерами», — додав він.

Нагадаємо, що раніше ЗМІ оприлюднили відео, на якому українці урочисто отримують угорські паспорти та присягають на вірність Угорщині.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна може видворити консула з Берегового, котрий роздавав угорські паспорти.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що уряд його країни вважатиме висилання угорського консула з Берегового у зв’язку з відео з видачею паспортів «ризикованим і недружнім кроком» із боку України, який не залишиться без відповіді. Крім цього, він зазначив, що в Україні не існує закону, який забороняє громадянам мати паспорт із іншої країни.

Водночас щодо угорських паспортів на Закарпатті також висловився й Президент Порошенко.