Як заявив на прес-конференції в Києві лідер Волинського об'єднання "Варта громади", депутат Луцької міської ради Олександр Мартинюк, розпочата Луцьким мером Богданом Шибою практика бюджетних "відкатів" дискредитує саму ідею земельних аукціонів.

Олександр Мартинюк повідомив, що 8 квітня "Варта громади" розбила наметове містечко на центральній площі Луцька і розпочала безстрокову акцію проти Луцького мера Богдана Шиби. На сьогоднішній день за відставку мера вже зібрано 20 тисяч підписів лучан.

Завтра, 16 квітня на засіданні Луцької міськради мер міста Богдан Шиба розпочне спробу легітимувати цей скандальний договір.

Нагадаємо, що після проведення в листопаді 2007 року аукціону з продажу 3 га землі в центрі Луцька, Богданом Шибою був таємно підписаний додаток до договору купівлі-продажу, що передбачає компенсацію на облаштованість комерційного об'єкту - торгово-розважального центра. З виручених за ділянку 30 млн. грн., за умовами доповнення до договору з міського бюджету, доведеться витратити біля половини суми на асфальтування дороги до ділянки, підведення комунікацій, зміцнення берегової смуги та ін.

Як вважає адвокат, член Вищої ради юстиції України Сергій Сафулько, який проводив правову експертизу даного договору, "зміст цього документа суперечить Земельному кодексу України, Цивільному кодексу України, а також Закону України про місцеве самоврядування в частині про повноваження міського голови. Доповнення № 1 до угоди від 14 листопада 2007 року порушує статус органа місцевого самоврядування, виходить далеко за межі повноважень особи, яка підписала таку угоду від імені продавця, і тому цей договір не відповідає українському законодавству.

Окрім того, на мою суб'єктивну думку, цей документ суперечить інтересам жителів міста, оскільки кошти, які жителі могли б отримати від реалізації такої ділянки, в остаточному результаті будуть спрямовані для задоволення потреб покупця ділянки" - підсумував Сергій Сафулько.

Олександр Мартинюк відзначає, що "після того, як правоохоронні органи почали цікавитися цим документом, міський голова робить вже другу спробу винести його на затвердження сесії міської ради. Подібних прецедентів у нас не було. Жодні інші договори купівлі-продажу земельних ділянок, чи то з аукціону, або на інших принципах, міськрада ніколи не затверджувала, і ми вважаємо, що це не що інше, як спроба заховати за колегіальною відповідальністю відповідальність персональну".

"Сподіваюся, що мої колеги в БЮТ, які займають тверду позицію в цьому питанні не підтримають затвердження даного договору з доповненням. Важко передбачити наступний перебіг подій, якщо ми легітимуємо цей прецедент.

Ми сподіваємося, що уряду вдасться якнайшвидше затвердити чітку прозору процедуру проведення аукціонів з продажу землі на конкурентних принципах. І мери вже не будуть мати можливості здійснювати подібні маніпуляції" - резюмував Олександр Мартинюк.

фото: ukraine.kingdom.kiev.ua