Про це повідомляє «Дело» із посиланням на «Reuters».

За інформацією ЗМІ, проект документа містить вимогу «всім державам та іншим учасникам подій у регіоні утриматися від актів насильства проти цивільних літаків».

У резолюції також наголошується, що «лайнер був збитий», і висловлюється заклик, щоб «всі причетні до цього інциденту були притягнуті до відповідальності».

«Всі країни регіону і діючі політичні сили повинні співпрацювати в міжнародному розслідуванні інциденту, в тому числі і в справі забезпечення негайного доступу на місце події», – йдеться в проекті документа.

Раніше повідомлялося, що заступник постпреда Австралії при ООН Філіпа Кінг закликала Раду Безпеки прийняти резолюцію у зв'язку з авіакатастрофою. Документ повинен передбачити забезпечення доступу до місця аварії літака і організацію незалежного ретельного міжнародного розслідування. 

17 липня внаслідок теракту розбився пасажирський літак «Malaysia Airlines», який виконував рейс «Амстердам-Куала Лумпур». На борту перебувало 283 пасажирів та 15 членів екіпажу,які були громадянами 9 країн. Загинуло 83 дітей, в тому числі троє немовлят.

За даними радника МВС, літак збили з зенітно-ракетного комплекса «Бук», поставленого терористам Росією.

Про те, що ракету в пасажирський літак випустили бойовики за сприяння Росії також заявили представники Великобританії та США. 

Донецькі бойовики зізнались, що саме вони збили пасажирський «Боїнг» Малайзійських авіаліній. Терористи сплутали пасажирський лайнер з українським військовим літаком. Також з’явилась інформація, що ціллю терористів був транспортний літак України, який не вилетів. 

Згодом бойовики заявили, що «чорні ящики» зі збитого літака передадуть в Москву.

За фактом падіння літака «Малайзійських авіаліній» українська міліція порушила кримінальну справу за статтею «терористичний акт».

19 липня стало відомо, що бойовики викрали «чорні скриньки» з місця падіння літака. 

раніше бойовики вже заявляли, що збираються вивезти в Москву «чорні скриньки» зі збитого пасажирського лайнера Малайзійських авіаліній. 

Окрім того, вони заблокували місце падіння літака і не допускають туди українських слідчих

РНБО також заявила, що донецькі бойовики збираються вивезти в Росію тіла загиблих зі збитого «Боїнга»

Також 18 липня бойовики обстріляли групу ОБСЄ, яка приїхала на місце падіння малайзійського «Боїнга».