20 липня в 20:30 в Київській соборній мечеті «Ар-Рахма» освятять перший день Рамадану. У програмі заходу: читання Священного Писання, колективна молитва, урочиста вечеря, нічна молитва і Таравіх Намаз. Проте початок Рамадану може зміститися на один день, адже початок місяця визначається появою на небі молодого місяця.

Піст для мусульман – час духовного очищення, наближення до Бога й переосмислення прожитого життя. Віруючі утримуються від їжі, пиття й подружніх інтимних стосунків від світанку до заходу сонця. У цей період мусульмани служать Всевишньому особливо старанно, зосереджуючись на молитві й духовному самовдосконаленні. 

В Рамадан, окрім обов’язкової п’ятиразової молитви, мусульмани додатково здійснюють щоночі індивідуальну або колективну молитву – таравіх.

Особливу цінність мають останні десять днів Рамадану, адже саме в одну з цих ночей пророку Мухаммеду було дано перше одкровення Корану, і саме на одну з них припадає Ніч Величі. Хто вистоював в молитві Ніч Величі з вірою та надією на нагороду від Всевишнього – тому простять його попередні проступки. 

Рамадан завершується з появою на небі нового місяця. Наступного за його появою ранку настає свято розговіння – Ід аль-фітр. Цьогоріч він припадає на 19 серпня.

Джерело: РІСУ