Про це повідомила уповноважений з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій та Луганській областях, народний депутат Ірина Геращенко.

«Завтра, 6 березня, у Гаазі розпочинаються слухання у справі Україна проти Росії в Міжнародному суді ООН. Це перші подібні слухання. Вони триватимуть чотири дні. Україна починає правову боротьбу, міжнародну протидію агресії Росії в юридичному полі, протидії окупації Криму і Донбасу, масовому порушенню прав людини», - написала Геращенко.

Вона зазначила, що позові проти РФ йдеться, що Москва порушила положення Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму і Конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації.

«Буде гаряче і непросто, Москва і вся її пропагандистська брехлива машина теж готуються і дуже рефлексують щодо цього суду. Я знаю, як маленька українська команда останній місяць готувалася до цих перших дебатів, на яких МЗС представлятиме залізна леді української дипломатії і двигун цієї справи Олена Зеркаль (заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції - ред.)», - розповіла Геращенко.

За її словами, матеріали збирали всі українські силові структури, які щодня документують російські злочини: вбивства, поранення, руйнування майна, незаконне утримання , системне порушення прав людини.

Слухання йтимуть англійською і будуть транслюватися онлайн.