Владний режим, відчуваючи близький кінець свого панування над українським народом, вдається до найпідступніших провокацій проти лідера народної довіри на виборах Президента України Віктора Ющенка та сил народної опозиції, що його підтримують.
Одним з інструментів брудної політики в руках влади є кандидат у Президенти Роман Козак, який видає себе за представника націоналістичних сил і від їхнього імені через засоби масової інформації звертається до українського народу нібито в підтримку Віктора Ющенка, а насправді і своєю поведінкою, і своїми висловлюваннями прагне дискредитувати в очах громадськості і його, і націоналістів.
Конгрес Українських Націоналістів як єдина партія, що представляє націоналістичний рух і у блоці „Наша Україна” і на міжнародній арені (є членом Альянсу Європейських Націй), заявляє:
Роман Козак ніколи не був і нині не є представником націоналістичних сил України і не має жодного морального права виступати від їхнього імені. Очолювана ним партія „ОУН в Україні” (а це всього-на-всього 19 міських та районних осередків) націоналістична тільки за назвою, а по суті є проектом Банкової й підтримується адміністрацією Президента заради внесення розколу в ряди організованого націоналістичного руху в Україні. Сам Козак, якому ще весною, як засвідчує преса, однопартійці висловили недовіру та обрали іншого голову – А.Чорновола, на замовлення влади виконує роль провокатора і прагне ввести в оману виборців, викликати у них недовіру як до Віктора Ющенка так і до націоналістів загалом. Віримо, що наш мудрий народ зуміє відсіяти полову від зерен і не дасть себе обдурити провокатору. Впевнені, що його чекає та ж доля, що і попередників-запроданців – безчестя та презирство людей.
Ми звертаємось до Міністерства юстиції України з вимогою забезпечити виконання закону України „Про політичні партії” і зняти з реєстрації партію „ОУН в Україні”, як таку, що не відповідає вимогам законодавства.
Українські націоналісти – це сини і дочки українського народу, які за його волю і кращу долю жертвували найдорожчим – власним життям. Ми і сьогодні разом із своїм народом змагаємо за перемогу найдостойнішого народного висуванця у Президенти України – Віктора Ющенка.
Переконані: переможе Ющенко – переможе Україна! І цьому вже не зможуть завадити ні перевертні, ні запроданці, ні професійні провокатори.
Олексій Івченко,
Голова Конгресу Українських Націоналістів