Низка антизаконних рішень Верховної Ради і офіційних заяв Президента мають усі ознаки початку конституційного перевороту, що автоматично ставить його ініціаторів і провідників в опозицію до всього українського народу.

Спочатку депутати Верховної Ради відмінили передбачені Конституцією строкові вибори до місцевих рад, що повинні були відбутися 30 травня 2010 року, не визначивши іншої дати, що відповідала б Конституції.

Згодом під особистим тиском Президента, який не мав права втручатися у процес формування парламентської коаліції, Верховна Рада вирішила змінити конституційну процедуру створення коаліції депутатської більшості, дозволяючи формувати її з окремих депутатів замість фракцій.

Під час офіційного візиту до Росії Президент Віктор Янукович публічно знехтував Конституцією України одразу з трьох питань: пообіцяв Кремлю зробити російську мову другою державною; натякнув, що російський флот може залишитися в Криму і після 2017 року, коли закінчиться 20-річний договір оренди; запевнив Росію, що Україна завжди буде позаблоковою державою і ніколи не вступить у НАТО.

За такої гострої політичної ситуації громадськість мусить нагадати і Президенту, і Верховній Раді, що згідно зі статтею 5 Основного Закону України носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ, який здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Тому тільки народові належить право визначати і змінювати конституційний лад в Україні (в т.ч. Основний Закон) на всеукраїнському референдумі, і це право не може бути узурповане державою, будь-якими її органами або посадовими особами, в тому числі і найвищою – Президентом.

Енергія, поспіх і правовий нігілізм, з якими Віктор Янукович, Партія регіонів та їхні постійні і ситуативні соратники взялися руйнувати Конституцію України, реально загрожують суверенності, незалежності й демократичності Української держави.

Прикриваючись політичною, економічною та соціальною доцільностями, як фіговим листком, команда новообраного Президента насправді прагне узурпувати владу в Україні, вибудувати її на кшталт одного із сусідніх авторитарних або тоталітарних режимів.

Ми впевнені, що цим манівцем український народ не піде. Вся Україна стане Майданом, якщо будь-яка влада протиставить себе народу.

Ми вимагаємо від Президента і Верховної Ради повернутися в конституційне русло і діяти тільки в рамках тих законних повноважень, які надав їм виборець.

Вирішальне слово, кінцеві рішення з усіх конституційних положень завжди повинні бути за українським народом.