Про це йдеться у спільній заяві сенаторів-республіканців Джона Маккейна на Ліндсі Грема оприлюдненій у середу ввечері, повідомляє «Голос Америки».

«З учора цей сміховинний аркуш паперу не зробив нічого, щоб запобігти смертям нових десятків українських солдат та здачі нових суверенних українських територій Володимиру Путіну та його ставленикам», – йдеться у заяві.

«Путін досяг своїх військових завдань у Дебальцевому і ми боїмося, що західні лідери, замість того, щоб визнати жорстоку реальність російських вчинків, дозволять Путіну стверджувати, що він дотримується положень угоди про припинення вогню. Насправді ж, він використає наступні тижні та місяці, щоб консолідувати його останні загарбання, щоб надалі озброювати та готувати армію його ставлеників, щоб дестабілізувати уряд та економіку України, щоб спробувати розділити трансатлантичний альянс та підготуватись до наступного військового наступу, який ймовірно відбудеться у Маріуполі. Наполягання на ілюзії, припинення вогню лише дасть Путіну бажане прикриття, необхідне для планування його наступного акту агресії в Україні», – заявили Маккейн та Грем.

«Попри це західні лідери, включно з президентом США, продовжують хапатись за усі доступні відмовки, щоб не дати захисне озброєння та іншу дуже необхідну військову допомогу українському уряду. Поки президент Обама надалі «розглядає» надання летальної допомоги Україні, Путін продовжує використовувати смертоносну силу, щоб досягнути своїх військових цілей в Україні», – йдеться у заяві американських законодавців.

«Українці мають волю, щоб опиратись агресії і не просять нікого воювати за них. Вони лише просять захисників демократіїдати їм засоби для протистояння наступу диктатора. Ганьба нам за те, що підвели їх (Shame on us for failing them – мова оригіналу, прим)».

Як відомо у вівторок речник державного Департаменту США Джен Псакі, коментуючи дискусію з приводу надання Україні озброєання, заявила, що «опосередкована війна» США проти Росії не допомогла би ні інтересам України, ні інтересам світу.