Тим більше прикро зустріти серед інформаційних повідомлень останніх днів коментарі Анатолія Семеновича з приводу діяльності ВО «Свобода», зміст яких суперечить елементарним емпіричним фактам та експертній етиці.

Так, у розтиражованій Інтернет-виданнями інформації стверджується, начебто «Свобода» «усвідомлює, що реальна влада перебуває в руках Президента, і проти цього вони не готові виступати з різних причин». Немає сенсу перелічувати десятки масштабних вуличних протестних акцій 2010 та 2011 років, сотні політичних заяв представницьких органів місцевого самоврядування та публічних виступів очільників «Свободи», спрямованих проти режиму одноособової влади та авторитарних амбіцій Віктора Януковича. Достатньо лише навмання відкрити будь-яке число газети ВО «Свобода» або офіційний Інтернет-сайт ВО «Свобода», де на першій сторінці, того ж дня, коли А. Романюк давав свій коментар, було розміщено матеріал під промовистим заголовком «Янукович несе персональну відповідальність за антидержавний шабаш 7 листопада у Києві» за підписом заступника голови партії Андрія Мохника.

Аналізуючи інституційну модель влади, сформовану олігархічно-кримінальним режимом Януковича, Андрій Мохник чітко і недвозначно поклав відповідальність за антиконституційні та протизаконні дії виконавчих органів влади особисто на Президента України. Абсурдно хоч на мить припустити, що такий авторитетний і досвідчений політичний експерт, як Анатолій Романюк, не здійснює елементарного моніторингу електронних ресурсів найвпливовішої на Заході України політичної партії. Відтак може скластися враження, що існує якась негативна заангажованість в оцінці діяльності ВО «Свобода», що не має нічого спільного з об’єктивністю науковця. Втім, сподіваємося, цей його коментар був лише прикрою випадковістю.