Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що розміщення бойових груп НАТО в країнах Балтії та Польщі — це пряма відповідь Росії на дії в Криму і проти України.

Про це він сказав в інтерв’ю естонській газеті Postimees, яке вийшло у вівторок, 18 грудня.

Столтенберг також зазначив, що війська з бойовими групами вперше в історії перебувають у цій частині Європи.

“Ніхто не казав про таку можливість до Криму. Це пряма відповідь на агресивні дії Росії в Криму і проти України”, — зазначив Столтенберг.

Він нагадав, що бойові групи — багатонаціональні, в балтійському регіоні присутні і війська США.

“Це посилає чіткий сигнал про єдність союзників. Якщо нападуть на одного, відповість весь альянс”, — наголосив генсек альянсу.

За його словами, підтвердженням про готовність НАТО до рішучих дій стали минулі в жовтні-листопаді найбільші після “холодної війни” навчання в Норвегії Trident Junkture.

Навчання показали силу НАТО, вони продемонстрували, що 29 союзників і два партнери — Швеція та Фінляндія — здатні діяти спільно і за необхідності для запобігання конфлікту доставляти додаткові війська союзників, сказав Столтенберг.

Він зазначив, що перешкоди під час навчань у діяльності глобальної навігаційної системи GPS, створення яких приписували Росії, зустрічалися в Фінляндії, Норвегії та низці інших місць і раніше.

“Це частина картини, яку ми спостерігаємо в гібридній діяльності, спробах втрутитися в наші політичні системи, постановці перешкод у сигналах, електронній війні. Все це реальність, що робить важливим для НАТО адаптацію, посилення і вдосконалення альянсу”, — зазначив Столтенберг.