У січні-червні загальний обсяг видатків на виплату пенсій та грошової допомоги досяг 675,7 млн. грн., що вдвічі більше, порівняно з відповідним періодом попереднього року, - про це йшлося на розширеному засіданні колегії головного управління пенсійного фонду в Рівненській області.

Середньомісячна потреба в коштах на пенсійні виплати за цей час збільшилась в 2,1 раза і склала112,6 млн. гривень, а розмір призначеної щомісячної пенсії зріс з 302,4 грн. на 1 січня 2005 року до 359,7 гривень на 1 липня. Цього вдалося досягти цього завдяки своєчасній дотації Пенсійного фонду з Державного бюджету та збільшенню власних надходжень.

У січні-червні 2005 року до бюджету Пенсійного фонду області з усіх джерел фінансування надійшло 671,8 млн. гривень, в тому числі власних платежів – 324,9 млн. гривень, що більше рівня минулого року, відповідно, в 2,3 раза і на 30,6 %. Всі управління фонду в районах та містах області забезпечили виконання доведених завдань.

Темпи зростання власних надходжень були достатньо високими у Радивилівському, Рівненському, Демидівському, Острозькому, Костопільському, Володимирецькому районах та в м. Рівне.

Що ж до заборгованості перед Фондом, то із початку 2005 року борг збільшився на 3,6 млн. гривень, в тому числі по внесках – на 3,2 млн. гривень. Загальна сума заборгованості станом на 1 липня 2005 року сягнула 19,5 млн. гривень, з них по недоїмці – 16,9 млн. гривень.

Актуальною є співпраця, яка потребує подальшого вдосконалення, з органами місцевої влади, інспекторами праці, податковими інспекціями по забезпеченню дотримання всіма підприємствами і організаціями норм законодавства щодо нарахування і виплати кожному працівнику мінімального розміру заробітної плати.

Через невчасну виплату зарплатні до пенсійного бюджету області не надійшло майже 4 млн. гривень. Не дотримуються чинного законодавства щодо сплати мінімального внеску і суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування. В цьому році середньомісячні надходження внесків від них на одного найманого працівника становлять лише 101 гривню.

У зв’язку з поверненням органам Пенсійного фонду функцій стягнення боргів одним із пріоритетних завдань є налагодження ефективної співпраці з відділами державної виконавчої служби. Адже у січні-червні від виконавчих дій надійшло всього 1,9 млн. гривень або 16,7%. Колегія визначила завдання в сфері пенсійного забезпечення і страхування в області на найближчу перспективу.