Дата 20 вересня 2013 року увійде у баскетбольний календар України як святкова. Саме у цей день чоловіча збірна України, здолавши у напруженому поєдинку Італію на Євробаскеті-2013 у Словенії, забезпечила собі путівку на перший у своїй історії Чемпіонат світу, який прийматиме Іспанія з 30 серпня до 14 вересня 2014 року.

Українці надзвичайно рівно провели весь турнір (попереду ще заключний поєдинок зі Словенією, який, втім, нічого не вирішує), серйозно оступившись лише у поєдинку другого групового етапу проти команди Латвії. Але підсумкові -34 підопічні Майка Фрателло, який буде чи не головнии героєм звітної першості, швидко забули, здобувши сенсаційну перемогу над Сербією. Не засмутила і поразка від Литви, адже звитяга Бельгії над Латвією подарувала "синьо-жовтим" путівку у чвертьфінал.

Там українці поступилися команді Хорватії, з якою грали у відборі на цей турнір (тоді також балканці двічі нас обіграли, і ті поразки стали єдиними за всю кваліфікацію). Таким чином, Україна припинила боротьбу за медалі, але була за крок від путівки на Чемпіонат світу-2014. Залишалося виграти один з двох поєдинків. І наші співвітчизники не стали відкладати на суботу те, що можна було зробити у п'ятницю.

Джерело: Чемпіон