Про це повідомляє Insidethegames. Україна входить до числа дев'яти федерацій, які були дискваліфіковані на рік. Але при цьому, вони могли виставляти своїх спортсменів на юніорський чемпіонат Європи. У підсумку, два українських атлета Ігор Обухів та Олена Шевкопляс здали позитивні допінг-проби.

Таким чином, разом з відстороненим Олександром Пелешенком українські важкоатлети здали три позитивні допінг-тесту протягом року. Згідно з правилами Міжнародної федерації важкої атлетики (IWF), це тягне за собою дискваліфікацію всієї збірної команди країни на два роки. У схожій ситуації опинилася і збірна Азербайджану, якій загрожує таке ж покарання.

Нагадаємо, допінг-проба Пелешенка виявилася позитивною, в ній виявлено хлорталідон (діуретик, дозволяє знижувати кров'яний тиск).

Повідомлялося про те, що Пелешенко буде відсторонений від змагань на час проведення розслідування.

Зазначимо, раніше Пелешенко вже попадався на допінгу – в 2013 році він був дискваліфікований на два роки після того, як в його крові був виявлений станозол.

В 2016 і 2017 роках Олександр Пелешенко ставав чемпіоном Європи з важкої атлетики у сумі двоборства, а на Олімпіаді в Ріо посів четверте місце.

«Вголос»