Генеральна прокуратура повідомила про підозру київському забудовникові та його співучасникові – керівнику підконтрольного йому підприємства за розтрату понад 2,6 млн грн шляхом зловживання службовим становищем.

Про це інформує Офіс генпрокурора.

Зокрема забудовника підозрюють у складанні завідомо неправдивого офіційного документу, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненому організованою групою.

За даними слідства, забудовник у співучасті з іншими особами у 2004 – 2013 роках придбав частки у статутних капіталах низки підприємств. За допомогою цих підприємств вони самовільно захопили земельні ділянки під будівництво 40 об’єктів, яке здійснювалося без відповідних дозвільних документів.

Встановлено, що учасники злочинної організації розтратили чуже майно, а саме: під виглядом реконструкції, яку насправді не здійснювали, знесли розташоване на земельній ділянці по вулиці Петропавлівській у м. Києві нежитлове приміщення, що перебувало на балансі ДП «Державний науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут інноваційних технологій в енергетиці та енергозбереженні», що знаходилося у відомстві Міністерства енергетики та захисту довкілля України, та звели на його місці багатоповерховий житловий комплекс. Вказаними діями вони заподіяли Міністерству понад 2,6 млн грн шкоди.

27 травня 2020 року слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва надано дозвіл на затримання забудовника з метою його приводу для участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою його співучаснику.

Як повідомлялося, заступник міського голови Броварів вимагав три квартири у забудовника.