Порівняно з відповідним періодом 2012 р., збитки зросли на 3,2 млрд грн.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості (Міненерговугілля).

Зазначимо, підприємства, підпорядковані Міненерговугілля, за січень-листопад 2013 р. збільшили збитки від випуску товарної продукції на 46,4% (або на 4347,1 млн грн) - до 13 млрд 715,8 млн. грн.

У березні цього року парламент продовжив мораторій на банкрутство гірничих підприємств до 1 січня 2015 р. Прийнятий законопроект забороняє відкривати справи про банкрутство гірничих підприємств (гірничодобувні підприємства, шахти, рудники, кар'єри, розрізи, збагачувальні фабрики, шахтобудівні підприємства), частка держави у статутних фондах яких становить не менше 25%, до 1 січня 2015 року. Це означає, що до 2015 р. кредитори не зможуть домогтися банкрутства державних шахт в спробах повернути свої гроші.

В Україні налічується 20 вугледобувних компаній і 145 шахт. З видобутку вугілля Україна в Європі (за винятком Росії) займає друге місце після Польщі.

Протягом останніх 15 років рівень видобутку вугілля в Україні залишався практично незмінним: від 72 млн до 83 млн т на рік. Вугілля грає найважливішу роль в програмі імпортозаміщення енергоносіїв. Зокрема, мова йде про програму енергозбереження та заміни споживання газу на вугілля. Передбачається, що протягом трьох років державні шахти будуть приватизовані.

Джерело: РБК-Україна