Тим паче, що Росія завжди використовувала державний тероризм (як усередині країни, так і зовні) як інструмент політики і ведення війни, –  каже директор центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Сиротюк.

«Серія вибухів, що з загрозливою періодичністю цинічно здійснюються фактично в межах урядового кварталу в столиці, лише засвідчує, що супротивник завграшки здатен здійснити терористичний акт проти будь-якого діяча, практично в будь-якій, навіть найбільш охоронюваній частини столиці. Що мала б робити в такому випадку влада? Звісно, усувати причини, а не розгрібати наслідки і залишки тіл жертв терактів», – зазначає політолог.

Перш за все, за словами Сиротюка, мав би бути обмежений доступ ймовірних терористів та їх пособників з країни агресора:

«Натомість лише за цей рік влада «впустила» в Україну понад півтора мільйони громадян РФ (кожен з яких може бути інструментом і агентом країни-ворога). Паралельно Україна спокійно відпустила для розпрацювання, вербовки та зомбування декілька мільйонів українців на територію РФ, які після повернення на Батьківщину цілком ймовірно можуть співпрацювати з спецслужбами країни-агресора. До цього слід додати фактично відкритий кордон з Росією не лише за лінією фронту, але й по всьому периметру. Бо кордон переважно лише делімітовано (позначено) на карті, але не демарковано (позначено на місцевості).

Українські спецслужби, влада, лідери думок нашпиговані до війни російською агентурою так і не пройшли жодної перевірки і очистки».

Також Сиротюк підкреслює, що російські диверсійно-агентурні центри (посольство, мережа консульств, установ, культурних товариств, фірм, церков і монастирів РПЦ) вільно діють на території України. Жодного російського агента не затримано, а співробітника розвідслужб під дипприкриттям не вислано. Понад те, інформаційний простір забитий пропагандою рускава міра, що значно полегшує подальшу діяльність.

«Отож саме бездіяльність української влади, а в гіршому випадку злочинна діяльність (як у історії з Медведчуком) повністю розв’язує руки російським терористам. Інколи складається враження, що владі вигідно руками Росії прибрати з шахівниці певних діячів та тримати суспільство в стані страху», – наголошує політолог.

Більше того, за словами Юрія Сиротюка, влада сама може використати при потребі терористичні методи, щоб потім традиційно списати на Росію чи озвірілих націоналістів. Таким чином, нині вона є прямим пособником російського тероризму.

Разом з тим, Сиротюк наводить низку необхідних кроків, які мала б зробити влада, яка зацікавлена знизити і мінімізувати терористичну загрозу:

- Розірвати так звану Угоду про дружбу і співробітництво з РФ (кожен пункт якої вже є фактично порушеним).

- Унеможливити потрапляння на територію України громадян РФ та виїзд українців на Росію до закінчення війни.

- Вислати з території України всіх російських дипломатів, закрити консульства РФ, усі структури пов’язані з РФ.

- Повністю закрити кордон з РФ, в одностороньому порядку демаркувати кордон і замінувати на найбільш загрозливих напрямках.

- Арештувати і заморозити діяльність російського бізнесу в Україні, до закінчення війни і вирішення питань контрибуції з боку РФ.

- Провести нарешті очищення структур влади, спецслужб та лідерів громадських думок від російської агентури, шляхом перевірки на детекторі брехні, переатестації та поширення люстрації на верстви, що мають істотний вплив на політичне життя країни (так званих громадських діячів, представників ЗМІ, російської церкви, експертів, викладачів, шоу-бізнесу).

- Перереєструвати УПЦ МП як РПЦ та позбавити доступу до органів влади і національних святинь.

- Обмежити доступ до російського сегменту інтернету.

- Провести широку просвітницько-тренігнову роботу з громадянами на предмет виявлення шпигунів, терористичних агентур, дій в умовах теракту.

- Дозволити відповідальне володіння зброєю громадянам України в цілях самозахисту.

 

«Вголос»