Неврегульованість міграційних процесів в Україні призводить до негативних соціально-економічних наслідків. Час від часу міграційна проблема проявляться по-новому, приносячи українцям нові «сюрпризи». Недостатня увага держави до цього питання призвела до того, що українцям загрожує епідемія, мається на увазі поява та розповсюдження небезпечної хвороби. Кількість госпіталізованих з підозрою на захворювання черевним тифом в Україні складає 50 чоловік, постраждалими є жителі села Симер Закарпатської області. Черевний тиф – складне захворювання з групи кишкових інфекцій, викликане бактерією Salmonella typhi, яка розповсюджена в країнах Азії та Африки. Зараження відбувається в основному через воду, їжу, попадаючи у кров, токсини викликають дуже сильну інтоксикацію, головний біль, можливу втрату свідомості. Останнім часом з’являються нові штампи збудників, які не піддаються лікуванню антибіотиками. Як свідчать статистичні дані, в розвинутих країнах 90% випадків черевного тифу припадає на осіб, які мандрують в регіони, де рівень захворюваності на тиф надзвичайно високий, тобто в країни Азії та Африки.

Захворювання призводить до складних наслідків, навіть за наявності сучасних медикаментів, черевний тиф залишається небезпечним захворюванням з високою летальністю.

Причиною захворювання в Закарпатті називають вживання забрудненої колодязної води. В той час, як жителі самого населеного пункту, основною причиною появи небезпечної хвороби називають нелегалів. Нелегальні мігранти в цьому регіоні явище звичне, адже поряд кордон з Словакією, до якого намагаються добиратися вихідці з країн Азії. На сьогодні не можна стверджувати, що кількість хворих на тиф обмежується півсотнею людей, так як інкубаційний період розвитку хвороби складає до 30 діб. ПЗУ закликає державні структури докласти всіх зусиль для вирішення соціальної проблеми, проблеми мігрантів та виділити кошти для якісної медичної допомоги постраждалим.

Прес-служба ПЗУ