Політичний аналітик Ярослав Макітра розповів, яким чином Президент України Володимир Зеленський може боротись із корупцією.

Про це він розказав у коментарі «Вголосу».

«В першу чергу хочу зазначити, що боротьба з корупцією – це не є пряма функція чи обов’язок президента. Для цього у нас є антикорупційні органи, яких існує немало», - пояснив Ярослав Макітра.

«Зі свого боку Володимир Зеленський міг би демонструвати все на власному прикладі. Не повинно бути навіть натяку на те, що з його боку чи з боку представників його команди відбуваються навіть найдрібніші корупційні дії. По-друге, він, як глава держави, мав би піднімати це питання у суспільстві та давати якісь рекомендації чи зауваження органам або чиновникам, які можуть вчиняти корупційні дії чи вчиняють їх. Проте переслідування корупціонерів та розкриття схем – це не є функції Президента України.  Навіть з точки зору законодавства наші антикорупційні органи вказуються як незалежні», - додав аналітик.

«Якщо підсумувати, то Зеленський у боротьбі з корупцією може виконувати дві ключові функції: звертати увагу на проблеми корупції, які мають місце у суспільстві, та зробити все можливе, щоб він та його оточення не мали нічого спільного навіть із чутками про корупцію», - підсумував він.

Читайте повну версію статті: «Таких грошей вони і близько не бачили»: чи бореться Зеленський з «розбійниками»?