Президент України Володимир Зеленський наголошує, що його найголовніша мета – зупинити війну на Донбасі і повернути заручників.

Про це повідомила сьогодні пресслужба Глави Держави, передає “УНІАН”.

13 червня Зеленський провів зустріч із чинним головою ОБСЄ, міністром закордонних та європейських справ Словацької Республіки Мирославом Лайчаком.

Глава Держави подякував за активну роль ОБСЄ, зокрема Спеціальної моніторингової місії в Україні, у врегулюванні ситуації на Донбасі.

Президент наголосив, що припинення вогню та повернення миру на Донбас є ключовим пріоритетом його діяльності, адже Україна щодня втрачає своїх бійців і цивільне населення. «Для мене це найголовніша мета – зупинити війну, зупинити вогонь, повернути наших заручників додому», – сказав Зеленський.

За словами Глави Держави, для встановлення миру Україна здійснює низку кроків, зокрема, щодо активізації мирного процесу на Мінському майданчику.

«Ми не можемо довго чекати, бо йдеться про життя наших людей, тому сьогодні ми вже спробували перезавантажити переговори у рамках Тристоронньої контактної групи. Вже було проведено одну зустріч, призначено представника України у ТКГ – другого президента України Леоніда Кучму, інших фахівців для роботи у її підгрупах», – сказав Зеленський.

Президент також висловив переконання щодо необхідності рухатися далі з метою досягнення конкретних відчутних результатів, щоб «довести цей процес до фіналу».

Крім того, Зеленський поділився спогадами про свою поїздку на лінію розмежування у перші дні після вступу на посаду. Він підкреслив, що побував на сході не лише для того, щоб побачити, в яких умовах служать українські військові, але й для того, щоб особисто підтримати захисників. Зі свого боку, Лайчак запевнив українську сторону в готовності ОБСЄ всіляко сприяти досягненню сталого миру на Донбасі.

Як писав «Вголос», президент Володимир Зеленський заявив, що Україна має не дозволити повторення у майбутньому трагедій, подібних до тієї, яка сталася 14 червня в небі над Луганськом.