На сайті Верховної Ради України опубліковано текст подання президента Володимира Зеленського, який додається до проекту постанови щодо звільнення Юрія Луценка з посади генерального прокурора. Як відомо з документу, причиною звільнення Луценка є відсутність вищої юридичної освіти.

“Відповідно до закону України “Про прокуратуру” особа, що претендує на адміністративну посаду в прокуратурі, має відповідати загальним вимогам, що висуваються до особи, яка обіймає посаду прокурора. Такими вимогами є наявність вищої юридичної освіти, стаж роботи в галузі права, володіння державною мовою. Водночас закон містить і додаткові кваліфікаційні вимоги для прокурорів, що претендують на посади в прокуратурах вищого рівня – регіональних прокуратурах та Генеральній прокуратурі України”, – йдеться в документі.

Також у поданні зазначається, що, зокрема, закон України “Про прокуратуру” встановлює обов’язкові вимоги, яким повинен відповідати і генеральний прокурор – стаття 27 закону передбачає, що прокурором Генеральної прокуратури України може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту та стаж роботи в галузі права не менше п’яти років.

“Луценко не відповідає встановленим законом України “Про прокуратуру” вимогам до генерального прокурора України, а тому не може перебувати на цій посаді, а його призначення на посаду відбулось із порушенням Конституції України та закону України “Про прокуратуру”. У зв’язку з цим відповідно до статей 8, 102, 1311 Конституції України вношу подання про звільнення Луценка з посади генерального прокурора України”, – йдеться в президентському поданні.

Нагадаємо, що 11 червня Володимир Зеленський вніс у Раду подання на генпрокурора Юрія Луценка.