Психолог Валентин Кім розповів, як змінився Володимир Зеленський на посту президента України.

Про це він заявив у коментарі для ІА «Вголос».

«За цей рік Володимир Зеленський продемонстрував, що він не здатний утримувати цю владу з усією її токсичністю, про яку я вже казав. Він не вміє тримати удар. Напруга дуже велика і він емоційно не був готовий до такої посади. Я б навіть сказав, що він недостатньо доросла людина у цьому плані. Саме тому Зеленський інколи (а зараз все частіше) просто зникає із інформаційного простору. Мені здається, що такі «тайм-аути» йому необхідні, аби просто відновитися. Таким чином він намагається знизити рівень напруги та уваги до своєї персони. Почалось це ще на самому початку його каденції, коли він переміг на виборах і поїхав у Туреччину на відпочинок замість того, щоб готувати Кабмін, шукати людей і починати реалізовувати свою стратегію. Це свідчить про те, що Зеленський не достатньо по-дорослому ставиться до свого посту», – пояснив Валентин Кім.

«Трансформація відбувалась поступово. Перші пів року вона була дуже лагідною для самого президента. Перемога на виборах, потім йому вдалось перезавантажити Верховну Раду, створили монобільшість, перемовини з Путіним – все це був такий собі «медовий місяць» для Зеленського. Але він дуже швидко закінчився, почали рости протиріччя всередині команди президента, збільшилось навантаження та напруга і все це закінчилось трагедією в Ірані. Його тоді ще й помітили на відпочинку в той період, а саме за таке він критикував попередню владу. От саме з того часу Зеленський «поплив». Він виявився неспроможним витримувати цю емоційну напругу», – додав психолог.

«Зараз Зеленський все більше потребує відпочинку, тепла та уваги. Моя колега Світлана Чуніхіна колись дуже чітко сказала, що коли відбулась зміна Богдана на Єрмака, то Зеленський змінив людину, яка казала що робити президенту на людину, яка йому каже, що він все робить правильно. Тобто, Володимир Зеленський формує для себе максимально комфортне оточення. Він хоче, щоб ніхто його не засмучував, не був конфліктним і нелояльним до нього», – зауважив він.

«Заміна Кабінету міністрів, у свою чергу, – це взагалі трагедія для Зеленського. Він був вимушеним це зробити і що б він не казав, це крах його планів та ставлення до нього. Він зіткнувся із тим, що він не спроможний щось вдіяти і вести цілеспрямовану політику. Тому його почуття невпевненості збільшується з кожним днем. Додайте до цього коронавірус, політичні скандали та невдалі призначення і ви отримаєте всю картину, яка тисне на Зеленського», – підсумував експерт.

Більш детальну інформацію можна переглянути у статті “Рік президентства: психологічні метаморфози Зеленського”.