Юридично поки ніде не зафіксовано, що монобільшості у Раді вже немає. Але проблеми у «слуг» таки є. Зокрема, проблема у тому, що є кілька груп з батьками-утримувачами, які дуже ображені.

Про це у коментарі «Вголосу» розповів політтехнолог Андрій Золотарьов.

«Наприклад, група Коломойського чи Павлюка (останній є дуже впливовою людиною на митниці), яка справді саботує цілий ряд голосувань, – зауважив експерт. – І я не здивуюсь, якщо після місцевих виборів Володимир Зеленський цей факт (що вже немає монобільшості) зафіксує і скаже, що деякі депутати зрадили його та виборців такі, як той же Павлюк, політично вага яких дорівнює нулю».

При цьому Золотарьов додав: «Але я дуже добре знаю цей ефект: людина, яка завдяки комусь опинилася у Верховній Раді, через півроку починає відчувати себе великим державним діячем, на голові у неї виростає корона і ця людина починає вважати, що потрапила до Парламенту не завдяки феноменально високому рейтингу Зеленського, а завдяки власним талантам і здібностям».

«Якщо говорити про те, чому є такі ображені депутати, то, на мою думку, просто їхні побажання матеріально-економічного характеру не виконали. Та коли дуже скрутна економічно-фінансова ситуація у країні, йти на забаганки цих олігархічних груп, це не тільки політичне, а й економічне самогубство для країни. А люди, які на щось розраховували, а зараз відповідно не отримали, і починають внутрішньопартійну колотнечу у лавах монобільшості», – вважає політтехнолог.

Тому, переконаний Золотарьов, деяким депутатам просто потрібний холодний душ.

«Не здивуюся, якщо через певний час ми щось таке побачимо. Думаю, після місцевих виборів буде така нагода з’ясувати, хто є хто, і вирішити подальшу долю монобільшості», – резюмував він.

Більше читайте у статті: «Розпуск Ради чи об’єднання з Медведчуком»: що вибере Зеленський?».