Президент Володимир Зеленський провів зустріч з рабинами і закликав їх допомогти вмовити вірян не їхати цьогоріч в Умань на святкування Рош га-Шана (Новий рік для юдеїв).

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

На зустрічі Зеленський зазначив, що масові заходи дають приріст хвороби «в рази».

«Масове святкування Рош га-Шана призведе до колосального колапсу. Це буде колапс в Україні, потім це буде колапс в інших країнах», – наголосив він.

Також президент розповів, що говорив з прем’єром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху, і той просив українську владу закрити Умань для паломників.

Рабинів, які прийшли на зустріч, Зеленський попросив звернутися до єврейської громади із закликом уникати масового скупчення людей на Рош га-Шана цьогоріч. Він зокрема нагадав, що обмеження запроваджували і на християнський Великдень.

Як кажуть в Офісі президента, представники юдейських релігійних організацій розуміють ситуацію і намагаються донести це до вірян.

«Ми зробимо все можливе, щоб передати ваш меседж. Ми розуміємо, що відбувається, і наскільки це важливо», – сказав зокрема голова Ради Федерації єврейських громад України рабин Меїр Стамблер.

А головний рабин Києва Яків Дов Блайх заявив про важливість «нормативного регулювання ситуації», а також запропонував обмежити в’їзд не тільки для іноземних паломників, а й для внутрішніх.

«Є збори людей, які живуть в Україні. Важливо, щоб було всім зрозуміло, що є рамки законодавства», – сказав він.

Рабин Яків Дов Блайх, вочевидь, не просто так згадав про «нормативне регулювання», бо у цьому питання наша держава не дає чіткої і детальної відповіді – як вона планує запобігти згаданому президентом «колапсу», якщо в Умань приїдуть тисячі паломників.

Як відомо, керівник «коронавірусного центру» Ізраїлю Роні Гамзу звернувся до Володимира Зеленського з проханням заборонити паломництво хасидів до Умані цього року.