Президент Володимир Зеленський звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з листом щодо розгляду питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності міністра закордонних справ Павла Клімкіна.

Про це інформує сайт глави держави.

За словами керівника Офісу президента Андрія Богдана, таке рішення Зеленський прийняв через те, що МЗС не поінформувало президента про ноту Міністерства закордонних справ Російської Федерації від 25 червня, яка стосувалася звільнення полонених українських моряків, та ноту-відповідь з українського боку.

“Враховуючи, що міністр закордонних справ особисто несе відповідальність за стан справ у дорученій йому сфері, вважаю за необхідне порушити питання про здійснення дисциплінарного провадження стосовно міністра закордонних справ Павла Клімкіна, про результати якого поінформувати”, – йдеться у листі Зеленського.

Богдан в свою чергу зазначив, що згідно з 102 і 106 статтями Конституції, президент несе відповідальність за міжнародний напрям та визначає зовнішню політику України, а згідно з положенням про МЗС, міністр закордонних справ має обов’язок доповідати президенту про такі події, як нота МЗС РФ щодо 24 моряків.

Він додав, що процедура повернення моряків, яку пропонувала Росія, є неприйнятною для України, проте, за словами Богдана, у процесі переговорів сторони можуть знайти компроміс – без шкоди для державних інтересів.

Як писав “Вголос”, прем’єр-міністр Володимир Гройсман розкритикував роботу глави МЗС Клімкіна через президента Зеленського.