Президенти України та Польщі Володимир Зеленський та Анджей Дуда провели зустріч у Польщі та дали прес-конференцію за її результатами.

Пряму трансляцію можна переглянути на сторінці Офісу президента України.

Дуда висловив свою підтримку Україні у протистоянні з РФ та зазначив, що хотів би разом із Зеленським вшанувати українських та польських героїв, які боролися із більшовизмом. Зокрема, згадав про Пілсудського та Петлюру.

Зеленський заявив, що домовився розвивати дружнє партнерство з Дудою і "знизив градус емоцій" щодо спільного минулого. Президент нагадав, що Україна розблокувала мораторій на пошукові роботи для поляків, перші розкопки вже провели на Львівщині. Наступним кроком, за його словами, буде відновлення польською стороною пошкодженої української могили на горі Монастир і взяття її під захист.

Віднині, заявив Зеленський, Україна і Польща у своїх стосунках акцентуватимуть на "тому, що нас об'єднує". Як приклад президент згадав Варшавську битву і запросив Дуду до України.

Президент України зазначив, що налагодив торгівельну співпрацю і згадав про польських інвесторів, які мали би оцінити реформи та покращення в Україні.

Зеленський наголосив, що має повне порозуміння та довіру з Дудою, а українці і поляки - брати та сестри й ніколи не повинні про це забувати.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський перебуває у Польщі з робочим візитом в межах відзначення 75-річчя звільнення нацистського концтабору "Аушвіц".