У понеділок, 15 червня, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо.

Про це повідомляє пресслужба ОП.

Очільник канадського уряду переказав слова підтримки Олені Зеленській, яка захворіла на COVID-19, як свого часу Софі Трюдо. Також було обговорено заходи обох країн з метою протидії коронавірусу та можливості співпраці для подолання пандемії.

"Ми вдячні за гуманітарну допомогу Канади для протидії захворюванню в Україні по лінії Гуманітарного фонду ООН розміром 500 тисяч канадських доларів", – наголосив глава нашої держави.

Він висловив сподівання на досягнення прогресу в процесі поступової лібералізації Канадою візового режиму для громадян України та запропонував прискорити відповідну двосторонню роботу на рівні урядів.

"Ми маємо вже зараз окреслити часові рамки початку двостороннього візового діалогу. Можемо розпочати спрощення візового режиму з окремих категорій громадян, наприклад молоді, студентів, як говорили в Торонто торік. Очікуємо на прибуття в Україну групи канадських експертів для моніторингу стану відповідності України візовим критеріям Канади", – запропонував Зеленський.

У відповідь Джастін Трюдо зазначив, що, попри складну ситуацію, зараз є можливість переглянути візовий режим для його лібералізації, і над цим треба працювати.

Глава нашої держави висловив подяку прем'єрові Канади за послідовну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України.

Нагадаємо, що Зеленський терміново звернувся до Кабміну.