У п'ятницю, 22 травня, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з главою Фінляндської Республіки Саулі Нііністьо.

Про це повідомляє пресслужба ОП.

Президент Фінляндської Республіки подякував українській стороні за ефективну взаємодію в питанні забезпечення участі громадян України у сезонних аграрних роботах у Фінляндії. Володимир Зеленський наголосив на важливості безумовного гарантування безпеки українців при виїзді на роботу у Фінляндію.

"Хочу підтвердити, що наша позиція базується на гарантуванні умов безпеки українців у зв’язку з пандемією COVID-19, а також на виведенні з тіні процесу трудової міграції, встановленні чітких і прозорих рамок для легального працевлаштування українців за кордоном. Дуже ціную, що з Фінляндією домовлено про легальні контракти на понад три місяці, оформлення медичного страхування та комфортного проходження карантину", – зазначив глава нашої держави.

Він зауважив, що сезонна співпраця стає важливим напрямком двосторонньої взаємодії України та Фінляндії. У цьому контексті Зеленський підтвердив зацікавленість нашої держави у започаткуванні діалогу у сфері менеджменту лісового господарства.

"Україна передала на розгляд фінляндської сторони проект міжурядової угоди про працевлаштування та співпрацю у сфері трудової міграції. Прошу вашого сприяння у прискоренні підготовки цього документа до підписання", – сказав президент України.

Співрозмовники також відзначили конструктивну взаємодію в питанні забезпечення своєчасного повернення додому громадян обох держав у період дії карантину.

Зеленський висловив подяку за допомогу Україні у боротьбі з коронавірусом, здійснену через Фінляндський комітет Червоного Хреста.

"Бажаю здоров'я вам та народу Фінляндії, а всім, хто хворіє, – якнайшвидшого одужання", – підкреслив він.

Президент України звернувся з проханням про подальшу підтримку нашої держави у співпраці з міжнародними фінансовими організаціями.

Зеленський повідомив, що Україна та МВФ погодили нову програму stand-by в обсязі 5 мільярдів доларів терміном на 18 місяців.

"Усі передумови для початку практичної роботи за програмою МВФ виконані, гроші фонду спрямовуються на збереження платіжного балансу та підтримку бюджету", – наголосив глава держави.

На прохання Президента Фінляндії окрему увагу було приділено безпековій ситуації на Донбасі. Зеленський подякував за незмінну підтримку Фінляндією суверенітету й територіальної цілісності України.

Саулі Нііністьо запросив президента України після закінчення пандемії коронавірусу відвідати Фінляндію.

Нагадаємо, що у Зеленського розповіли, коли ВРУ планує відновити пленарні засідання.