Президент України Володимир Зеленський 15 січня провів телефонну розмову з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.

Про це повідомляє Офіс президента.

Сторони обговорили катастрофу літака МАУ в Ірані.

Канцлер висловила співчуття у зв’язку з авіакатастрофою. Володимир Зеленський зі свого боку подякував за слова підтримки й готовність Німеччини взаємодіяти заради відкритого та неупередженого розслідування катастрофи.

Повідомляється, що президент очікує на ефективне розслідування та притягнення до кримінальної відповідальності винних у збитті українського літака, а також на компенсації сім’ям загиблих і компанії-перевізнику. Президент України закликав Німеччину політично сприяти цьому процесу.

Сторони також обговорили укладені домовленості щодо транзиту газу через територію України до Європи. Зеленський зазначив, що задоволений досягнутим компромісом і укладенням нового контракт.

Ангела Меркель зауважила, що наступним завданням є забезпечення збільшення інвестицій в українську ГТС для підвищення її конкурентоспроможності.

Також глава держави наголосив, що завдяки перемовинам у Парижі вдалося досягнути домовленостей про повернення частини утримуваних українців. Однак, за його словами, "на жаль, не вдалося звільнити всіх, але ми повернули 76 людей".

Нагадаємо, що напередоні  Меркель в Москві прокоментувала авіакатастрофу літака МАУ.

Також раніше президент Росії Володимир Путін провів з Ангелою Меркель переговори в Москві щодо Донбасу.